مافیا (MAFIA)

توضیحات

در مجموعه ققنوس بازی مافیا به علت نیاز به محیطی دارای آرامش و مجزا از محیط کافه، در اتاق مخصوص خود انجام می شود. در صورت استفاده شرکت کنندگان از کافی شاپ مجموعه هزینه ای بابت بازی مافیا دریافت نخواهد شد. اما در صورت عدم تمایل به سفارش از کافی شاپ، به عنوان حق سرویس و هزینه اتاق مافیفا مبلغ 50000 ريال به ازای هر نفر منظور می گردد.

قوانین اتاق مافیا و داستان بازی:

در این بازی ابتدا افراد به دو گروه مافیا و شهروند تقسیم می‌شوند که معمولا اگر به عنوان مثال ۱۰ نفر می‌خواهند، این بازی را انجام دهند ۲ یا ۳ نفر مافیا می‌شوند و ۷ یا ۸ نفر شهروند.تعداد شهروندها باید بیشتر از دو برابر مافیاها باید باشد. در این بازی برای هر دو گروه نقش‌های متفاوتی وجود دارد. برای شهروندها دکتر، کاراگاه، هیت‌من، رویین‌تن و کشیش نقش‌های خاص هستند که در اتاق مافیای ما فقط به دو مورد دکتر و کارآگاه اشاره می‌کنیم. چون وقتی نقش های دیگر اضافه می شوند که تعداد بالای 20 نفر بخواهند در بازی شرکت کنند. نقش‌های خاص مافیا هم شامل خاموشگر ( سایلنسر )،پدرخوانده و ناتاشا هست که در اتاق مافیای ما فقط خاموشگر وجود دارد.

همینطور در این بازی یک نفر رئیس اتاق است که یکی از کارشناسان مجموعه مسئولیت این سمت را دارد.

نحوه انتخاب مافیا و شهروند ها در ابتدای بازی به صورت قرعه‌کشی هست. کارتهایی با نقش افراد به تعداد معین نوشته می‌شود و بین افراد پخش می‌شود. هیچ کس نباید کارت شما را ببیند و شخصیت شما افشا شود.

اگر با بازی مافیا آشنایی ندارید با مطالعه متن زیر می توانید روش بازی را یاد بگیرید:

روند بازی و توضیح نقش‌ها

پس از اینکه همه نقش خود را متوجه شدند بازی در دو زمان شب و روز ادامه پیدا می‌کند و رئیس شب و روز و روند بازی را کنترل می‌کند. در ابتدا بعد از مشخص شدن نقش‌ها شب می‌شود و همه چشم‌های خود را می‌بندند. رئیس می‌گوید مافیا چشم‌های خود را باز کنند و هم‌دیگر را شناسایی کنند و بعد از مافیا می‌خواهد که چشم‌های خود را ببندند و در دوباره رئیس روز را اعلام میکند. و همه چشم‌های خود را باز می‌کنند. فقط مافیا ها همدیگر را در طول بازی می شناسند و دیگر بازیکنان هرگز از هویت اشخاص و هم گروهی های خود مطلع نخواهند شد.

در این مرحله مافیاها همدیگر را می‌شناسند و بحث و گفتگو بین همه شروع می‌شود که مافیاها را پیدا کنند. این بحث‌ها در شب اول کمی تصادفی است، مثلا کسی می‌گوید “من می‌دونم شخص الف یک مافیا است چون وقتی شب بود خندید” یا مثلا “شخص ب مافیا هست چون کم حرف می‌زند” ولی در روزهای بعدی کمی بحث‌ها منطقی‌تر خواهند شد. در انتهای روز رای‌گیری می‌شود که چه کسی مافیا است و دو فردی که بیشترین رای را میاورند حق دفاع از خود را داشته و در نهایت یک رای‌گیری نهایی انجام می‌شود و شخصی که انتخاب شده می‌تواند یک وصیت کند و از بازی خارج می‌شود. لازم به ذکر است شخص بعد از خروج از بازی نباید نقش خود را افشا سازد.

در این مرحله رئیس شب شدن را اعلام کرده و از همه می‌خواهد که چشمشان را ببندند. سپس می‌گوید مافیا چشمش را باز کند و بعد از مافیا می‌خواهد که یک نفر را برای کشتن با اشاره انتخاب کنند. رئیس کسی که بیشترین اشاره‌ها به او شده است را کشته در نظر می‌گیرد و وقتی روز می‌شود او را به همه اعلام می‌کند. سپس رئیس از مافیاها می‌خواهد که چشمانشان را ببندند.سپس یک نفر که از بین مافیاها خاموشگر نیز می باشد با اعلام رئیس چشم خود را باز می کند و یک نفر را انتخاب می کند آن شخص در طول روز حق هیچگونه صحبت یا اظهار نظری نخواهد داشت و تنها در پایان روز می تواند رای خود را به عنوان نفر آخر اعلام کند.

سپس اگر دکتر وجود داشته باشد رئیس می‌گوید دکتر چشمش را باز کند و یک نفر را برای درمان نشان دهد. دکتر می‌تواند کسی را که در آن شب توسط مافیا انتخاب شده را نجات داده و از کشته شدنش جلوگیری کند اما دکتر نیز مانند بقیه شهروندان از هیچ چیز اطلاع ندارد و همه چیز در تاریکی شب اتفاق افتاده، در نتیجه نهایت سعی خود را می‌کند که کسی را انتخاب کند که حدس می‌زند آن شب توسط مافیا کشته شده است. سپس رئیس می‌گوید دکتر چشمش را ببندد.

سپس اگر نقش کاراگاه وجود دارد رئیس می‌خواهد که کارآگاه چشمش را باز کند و یک نفر را با اشاره انتخاب کند. کاراگاه یک نفر را که شک دارد که مافیا است یا شهروند، انتخاب می‌کند و با اشاره از رئیس اتاق می پرسد که آیا آن شخص مافیا است؟ رئیس به او با اشاره می‌گوید آیا آن شخص مافیا است یا خیر. کاراگاه معمولا در روز هویت خود و شخصی که پرسیده را رسوا نمی‌کند چون این امر باعث می‌شود که مافیا او را بشناسد و در شب بعد او را بکشد. معمولا کاراگاه مسیر بازی را کنترل می‌کند تا در طول روز نظر افراد دیگر را به مافیاهایی که شناسایی کرد جلب کند و در وصیت خود می‌گوید که کاراگاه بوده و کدام افراد را توانسته شناسایی کند.در انتها رئیس از کاراگاه می‌خواهد چشمش را ببندد.اعلام روز بودن می‌کند و از همه می‌خواهد چشمشان را باز کنند.

وقتی روز شد رئیس اعلام می‌کند در شب چه کسانی مرده‌اند. ولی نقش آنها گفته نمی شود برای همین خیلی وقت‌ها در فاز شب مافیاها یار های خودی را می‌کشند تا رد گم کنند و ظن را از روی یار خود که ممکن بود منجر به شناخت خودشان نیز بشود بردارند.

لازم به ذکر است افرادی که شب می‌میرند تنها در روز بعد می‌توانند وصیت کنند و پس از آن هیچ یک از افرادی که مرده‌اند نمی‌توانند دیگر هیچ صحبتی کنند و اگر دوست داشتند می‌توانند در شب‌ها چشمانشان را باز نگه دارند ولی هیچ عکس‌العملی نباید نشان دهند.

در این مرحله دوباره بحث و گفتگو و رای‌گیری صورت گرفته و در انتها مجددا یک نفر در روز بیشترین رای را میاورد و از بازی خارج می‌شود و همین روند ادامه پیدا می‌کند.

پایان بازی

بازی وقتی پایان می‌یابد که تمام مافیا‌ها کشته شوند (برد شهروندان) و یا تعداد مافیاها با شهروندان برابر شود( برد مافیاها)

  • رزرو مافیا:

-اگر مایل هستید اتاق مافیا را رزرو کنید و تعداد شما کتر از 7 نفر است لطفا با پذیرش مجموعه تماس بگیرید تا در صورت وجود متقاضیان دیگر شما را در قالب یک گروه برای اتاق مافیا قرار دهد.

-اگر تعداد شما کمتر از 15 نفر است و دوست دارید برای جذاب تر شدن بازی و اضافه شدن شخصیت های بازی

با تعداد بیشتری از بازیکنان بازی مافیا را انجام دهید، موسسه ققنوس می تواند در صورت وجود متقاضیان دیگر، کمبود تعداد نفرات شما را جبران کند. اگر مایلید با مهمانان دیگر مجموعه هم بازی شوید لطفا باکس مقابل را علامت بزنید

هم اکنون رزرو کنید…


https://qoqnoos.org/
اردیبهشت - 1398
شنبهیک شنبهدوشنبهسه شنبهچهار شنبهپنج شنبهجمعه
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
میزان سختی

0 درصد

مدت زمان

90 دقیقه

تعداد افراد

7-15 نفر

قیمت برای هر نفر

50,000 ريال